Викладачка кафедри педагогіки й менеджменту освіти, к.п.н. Валентина Дереш узяла участь у навчальній поїздці до Чеської Республіки

Викладачка кафедри педагогіки й менеджменту освіти, к.п.н. Валентина Дереш узяла участь у навчальній поїздці до Чеської Республіки, присвяченій питанням підтримки інтеграції дітей до нової школи, колективу та місцевої спільноти. У межах проєкту «Підтримка відновлення української освіти», який здійснює чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» (АМО, www.amo.cz, координаторка Зденка Вагнерова), за підтримки Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, 17 – 22 вересня 2023 року в місті Брно (Чехія) відбулося навчання за програмою STRONG та знайомство з навчанням українських учнів у чеських школах. У поїздці взяли участь представники з Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Метою навчальної поїздки було проходження програми «STRONG» та обмін досвідом. Програма передбачала, крім вивчення програми «STRONG», ознайомлення із досвідом роботи школи і Центру педагогічно-психологічної консультації міста Брно Чеської Республіки. Робота за програмою «STRONG» була спрямована на розгляд її ключових компонентів: — навички, що сприяють підвищенню психологічної стійкості; — розуміння та нормалізація психологічного дистресу; — когнітивно-поведінкові навички: релаксація; когнітивні механізми подолання; експозиція (поступове ознайомлення з ситуаціями, які турбують новачка); постановка цілей (визначення конкретних дрібних кроків для досягнення поставленої мети), розв’язання проблем. Тренінг проводила Олександра Мошнінова, нейропсихологиня, дефектологиня, біхевіоральна аналітикиня, сертифікована тренерка тренерів програми «STRONG». Доповідь Лібора Мікулашека, директора Центру педагогічно-психологічної консультації міста Брно, була присвячена актуальним питанням педагогічно-психологічної підтримки у вирішенні освітніх викликів у контексті війни в Україні. Учасники поїздки ознайомилися із досвідом та інноваційними підходами з інтеграції дітей-іноземців, специфікою адаптації та роботою з українськими дітьми в чеській школі.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

17-18 квітня 2018 року, з метою встановлення глибини професійних знань, наукового і культурного кругозору здобувачів наукового ступеня кандидата наук, підготовленості їх до самостійної науково-дослідної діяльності, в Комунальному вищому навчальному закладі «Херсонська академія неперервної освіти» проводився кандидатський іспит зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Актуальні проблеми освітньої галузі України»: матеріали Регіональної науково-практичної конференції молодих учених (14 лютого 2023 року, м. Херсон)

Інформація про ефективність та перспективи розвитку міжнародних зв’язків кафедри педагогіки й менеджменту освіти з науковими установами, освітніми закладами, громадськими організаціями за 2020-2022 р.р.